🇬🇧

Hakkımızda

Çağlayan Gıda

Damla Bakliyat

1981 yılında Adnan Çağlayan tarafından kurulan Çağlayan Gıda, 1983 yılının sonunda, Çağlayan Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. ile bugünkü kurumsal şirket kimliğine kavuşmuştur. 1987 yılında ilk otomatik bakliyat paketleme makinesini faaliyete geçirmiş ve zamanla paketli bakliyat satışında ülke geneline hizmet vermeye başlamıştır.2003 yılında Kazan Sarayköy’de 20.000 metrekarelik açık alan ve 7.000 metrekarelik kapalı alan üzerine kurulu Türkiye’nin ilk bakliyat paketleme tesisini hizmete açmıştır. Böylece yerel market ve mağazaların yanı sıra, ulusal zincir mağazalarda da ürünleri satışa sunulmuştur. 

Paketleme tesisimizde 2023 yılı itibari ile 50 den fazla personel ve sahip olduğu tam otomatik paketleme makineleri ile yıllık 41.000 ton bakliyat, 20.000 ton pirinç ve 43.000 ton toz şeker paketleme kapasitesine sahiptir.

2021 yılında yaptığı yatırım ile günlük 100 ton ürün eleme kapasitesine sahip son teknoloji ile kurulu 2 ayrı hat ile Bakliyat eleme, temizleme ve boylama tesisini faaliyete geçirmiştir. Bu tesis sayesinde çiftçiden natürel olarak satın alınan bakliyat ürünleri standartlarımıza uygun olarak işlenerek paketlenmektedir.

1999 yılında ilk tescilini aldığı Damla markası ile üretmekte olduğu ürünler birçok ulusal ve yerel market raflarında yer almaktadır. Yine perakende ve Ev dışı tüketim müşterileri için Tanem markası ile de hizmet vermektedir. Ayrıca birçok ulusal mağazaya private label ve fason üretimler yapılmaktadır.

Çağlayan Gıda ailesi, tüketici istek ve ihtiyaçları için büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Tüm ürünler yüksek kalitede ve TSE standartlarında üretilmekte olup, her bir ürün TSE ve Helal belgelerine sahiptir. Şirketimizde ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemleri uygulanmaktadır.

Tesislerimizde kullanmakta olduğumuz enerjimizi, 2022 yılında tesislerimizin çatısına kurduğumuz 1 Mega watt kapasiteli Güneş Enerjisi Santralinden karşılayarak ülkemizin ve dünyamızın geleceğini ve insan sağlığını temel aldığımız yolumuzda sağlam adımlarla büyümeye devam edeceğiz.

Damla Bakliyat

Tanıtım Filmi

1981
Çağlayan Gıda
Çağlayan Gıda Kuruluşu

1981 yılında Adnan Çağlayan tarafından Ankara Karşıyaka’da bakkal dükkanı olarak kurulan Çağlayan Gıda, bugün bakliyat sektörünün öncü markalarından biri olan Damla Bakliyat’ın ilk temellerini oluşturmuştur.

1983
Şirket Kuruluşu
Şirket Kuruluşu

1983 yılının sonunda, Çağlayan Gıda San. ve Tic.Ltd.Şti. ile bugünkü kurumsal şirket kimliğine kavuşmuştur.

1985
Sigorta Sicil
Sigorta Sicil

1985 yılında, Çağlayan Gıda San. ve Tic.Ltd.Şti. ile sigorta sicili başlamıştır.

1987
Fabrikalaşma
İlk Otomatik Bakliyat Paketleme

1987 yılında ilk otomatik bakliyat paketleme makinesini faaliyete geçirmiştir.

1990
Gimat
Gimat

1990 yılında Gimat Toptancılar Sitesi’ne taşınarak toptan gıda çalışmalarını tamamen bırakmış ve paketli bakliyat satışında ülke geneline hizmet vermeye başlamıştır.

1990
Gimat
Gimat

1990 yılında Gimat Toptancılar Sitesi’ne taşınarak toptan gıda çalışmalarını tamamen bırakmış ve paketli bakliyat satışında ülke geneline hizmet vermeye başlamıştır.

1990
Gimat
Gimat Dernek Üyeliği

1990 yılında Gimat Toptancılar Sitesi’ne taşınarak toptan gıda çalışmalarını tamamen bırakmış ve paketli bakliyat satışında ülke geneline hizmet vermeye başlamıştır.

2003
Fabrika
Fabrika

2003 yılında Kazan Sarayköy’de 20.000 metrekarelik açık alan ve 7.000 metrekarelik kapalı alan üzerine kurulu Türkiye’nin ilk bakliyat paketleme tesisini hizmete açmıştır.

Vizyonumuz

Toplum Sağlığına, Bereketli topraklardan gelen Doğal ve Sağlıklı ürünlerimiz ile katkı sağlamak,

Ülkemizin en güvenilir markalarından biri olmak.

Misyonumuz

Müşteri memnuniyetini hedeflemek sureti ile Tüketicimize en iyi ürünleri sunmak,

Yasalara ve ahlaki değerlere uygun sorumluluk sahibi bir anlayış ile çalışarak kaliteli, sağlıklı ve güvenilir ürünler üretmek.

Değerlerimiz

Müşteri Odaklı Çalışma

Yasalara Uygun Üretim

Güvenilirlik

Sağlıklı ve Doğal Hammadde,

Kaliteli ürünler

İş Ahlakına Uygunluk

Çalışan Memnuniyeti ve Ekip Anlayışı

Çevreye ve İnsana Saygı

Çağlayan Ailesi 1981'den Beri Sizin Yanınızda

Türkiye’nin dört bir yanındaki anlaşmalı kurumlar ve satış kanalları ile Çağlayan Gıda olarak daima yanınızdayız.

0 +
Yılı Aşkın Süredir Hizmet
0 m²'den
Fazla Üretim Alanı
0 'den
Anlaşmalı Kurum
0 'dan
Fazla Üretim Kapasitesi

Damla Bakliyat

Referanslarımız

Çağlayan Gıda, müşteri odaklı çalışma prensibiyle hareket eden, yasalara uygun üretim ve belgeleriyle iş ahlakına uygun güvenilir ve güçlü referanslara sahip olan bir firmadır.

Damla Bakliyat

Markalarımız

Çağlayan Gıda, müşteri odaklı çalışma prensibiyle hareket eden, yasalara uygun üretim ve belgeleriyle iş ahlakına uygun güvenilir ve güçlü markalara sahip olan bir firmadır.