🇬🇧

Bakliyat Firmaları

Çağlayan Gıda

1981 yılında Adnan Çağlayan tarafından kurulan Çağlayan Gıda, 1983 yılının sonunda, Çağlayan Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. ile bugünkü kurumsal şirket kimliğine kavuşmuştur. 1987 yılında ilk otomatik bakliyat paketleme makinesini faaliyete geçirmiş ve zamanla paketli bakliyat satışında ülke geneline hizmet vermeye başlamıştır.2003 yılında Kazan Sarayköy’de 20.000 metrekarelik açık alan ve 7.000 metrekarelik kapalı alan üzerine kurulu Türkiye’nin ilk bakliyat paketleme tesisini hizmete açmıştır. Böylece yerel market ve mağazaların yanı sıra, ulusal zincir mağazalarda da ürünleri satışa sunulmuştur. 

Paketleme tesisimizde 2023 yılı itibari ile 50 den fazla personel ve sahip olduğu tam otomatik paketleme makineleri ile yıllık 41.000 ton bakliyat, 20.000 ton pirinç ve 43.000 ton toz şeker paketleme kapasitesine sahiptir.

2021 yılında yaptığı yatırım ile günlük 100 ton ürün eleme kapasitesine sahip son teknoloji ile kurulu 2 ayrı hat ile Bakliyat eleme, temizleme ve boylama tesisini faaliyete geçirmiştir. Bu tesis sayesinde çiftçiden natürel olarak satın alınan bakliyat ürünleri standartlarımıza uygun olarak işlenerek paketlenmektedir.

1999 yılında ilk tescilini aldığı Damla markası ile üretmekte olduğu ürünler birçok ulusal ve yerel market raflarında yer almaktadır. Yine perakende ve Ev dışı tüketim müşterileri için Tanem markası ile de hizmet vermektedir. Ayrıca birçok ulusal mağazaya private label ve fason üretimler yapılmaktadır.

Çağlayan Gıda ailesi, tüketici istek ve ihtiyaçları için büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Tüm ürünler yüksek kalitede ve TSE standartlarında üretilmekte olup, her bir ürün TSE ve Helal belgelerine sahiptir. Şirketimizde ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemleri uygulanmaktadır.

Tesislerimizde kullanmakta olduğumuz enerjimizi, 2022 yılında tesislerimizin çatısına kurduğumuz 1 Mega watt kapasiteli Güneş Enerjisi Santralinden karşılayarak ülkemizin ve dünyamızın geleceğini ve insan sağlığını temel aldığımız yolumuzda sağlam adımlarla büyümeye devam edeceğiz.

Neden Çağlayan Gıda

Ankara’nın güzelliklerini ve bereketini sofralarınıza taşımak için buradayız! Çağlayan Gıda, yıllardır kaliteli ve taze bulgur üretimiyle, müşterilerimize sağlıklı ve lezzetli bir deneyim sunmaktadır. Doğadan sofralarınıza ulaşan ürünlerimizle, sağlık dolu günler geçirmenizi sağlıyoruz.

Neden Biz?

  1. Yüksek Kalite ve Tazelik: Ürünlerimiz en kaliteli buğdaylardan üretilir ve modern teknolojiyle işlenir. Böylece sofralarınıza yüksek kalitede ve taptaze ürünler ulaştırırız.

  2. Geniş Ürün Yelpazesi: Tam buğday, köftelik, pilavlık ve organik gibi birçok farklı türde bulgur çeşitlerimizle sofralarınıza zenginlik katıyoruz. İster geleneksel lezzetler, ister modern tarifler için olsun, ihtiyacınıza uygun bir bulgur çeşidimiz mutlaka bulunmaktadır.

  3. Müşteri Memnuniyeti: Müşterilerimizin memnuniyeti, bizim için en büyük önceliktir. Uzun yıllardır süren deneyimimiz ve güler yüzlü ekibimizle, size en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

  4. Hızlı ve Güvenilir Dağıtım: Siparişlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde kapınıza ulaştırırız. Taze ve kaliteli bulgur, bir telefon kadar yakınınızda.

  5. Rekabetçi Fiyatlar: Kaliteli bulgurun uygun fiyatlarla buluştuğu adresiz. Bütçenize uygun, taze ve lezzetli bir bulgur deneyimi için doğru yerdesiniz.

Ankara’nın en taze ve sağlıklı bulgurunu sofralarınıza taşımak isterseniz, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sağlık dolu, lezzetli ve keyifli sofralarınız için Çağlayan Gıda her zaman yanınızda.

Çağlayan Gıda Bakliyat Çeşitleri

Tüm ürünlerimiz, bereketli toprakların doğal, sağlıklı ve lezzetli mahsullelerinden, TSE Ürün standartlarına ve GMP (iyi Üretim Uygulamaları) kurallarına uygun olarak üretilmektedir.

1. Pirinç

2. Bulgur

3. Mercimek

4. Fasulye

5. Nohut

6. Börülce

7. Aşurelik Buğday

8. Mısır